Jak dbać o smartfona na co dzień? Praktyczne porady — część II
Pierwsza część porad, która została opublikowana jakiś czas temu przedstawiała podstawowe czynności, o jakich należy pamiętać, chcąc prawidłowo zadbać o smartfona. Dzisiejszy wpis jest kontynuacją poradnika. Warto zapoznać się z kolejnymi sposobami, które pozwolą przedłużyć żywotność telefonu komórkowego. Okazuje się bowiem, że odpowiednie etui, szkło hartowane na wyświetlaczu czy instalacja sprawdzonych aplikacji to nie wszystko. O czym jeszcze należy pamiętać? Odpowiedź na powyższe pytanie znajduje się w dalszej części wpisu.
Z artykułu dowiesz się:
-
Gdzie nie powinieneś trzymać swojego smartfona?
-
Jak prawidłowo ładować telefon, aby jego bateria wytrzymywała jak najdłużej?
-
Jakie akcesoria do ładowania telefonu wybrać?
-
W jaki sposób dbać o gniazda znajdujące się w smartfonie?
-
Dlaczego regularne serwisowanie smartfona jest tak ważne?
Gdzie nie powinno trzymać się swojego smartfona?
Piasek i woda — dwaj odwieczni wrogowie urządzeń elektronicznych. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o smartfon. Osoby, które uwielbiają morze i plażę albo górskie wycieczki, powinny wybierać zawsze smartfony wzmocnione, które posiadają udoskonaloną konstrukcję oraz ulepszoną obudowę Rozwiązanie to pozwala korzystać z telefonu podczas ekstremalnych wypraw z większą swobodą i pewnością. Posiadając tradycyjny smartfon, trzeba zadbać o to, aby chronić go przed zalaniem i zabrudzeniami. Jeśli już do nich dojdzie konieczne jest czyszczenie telefonu.
Jak prawidłowo ładować telefon, aby jego bateria wytrzymywała jak najdłużej?
Na temat ładowania telefonu komórkowego do tej pory krąży sporo legend. Niektórzy twierdzą, że bateria powinna być za każdym razem naładowana do 100%, inni, że przed pierwszym ładowaniem należy ją całkowicie rozładować. Jeśli chodzi o klasyczne telefony komórkowe faktycznie było w tym sporo prawdy. W obecnych czasach, kiedy technologia jest tak bardzo zaawansowana, powyższe stwierdzenia nie mają racji bytu.
Chcąc wydłużyć żywotność baterii smartfona, warto pamiętać o regule 20/80. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Pierwsza z liczb określa, przy jakim procentowym naładowaniu baterii najlepiej podłączyć telefon do źródła zasilania, a druga, kiedy go od niego odłączyć. Wiele osób zastanawia się, dlaczego należy odłączyć telefon, kiedy nie jest w pełni naładowany? Okazuje się, że ten trik może sprawić, iż żywotność baterii znacznie się wydłuży — nawet o kilka miesięcy.

Jakie akcesoria do ładowania telefonu wybrać?
Wiele osób pyta o to, jakie akcesoria do ładowania telefonu będą najlepsze. Otóż jedyną słuszną odpowiedzią na postawione pytanie, jest ORYGINALNE! Jeśli w smartfonie wysłuży się bateria albo ładowarka ulegnie awarii, nie warto stawiać na tańsze zamienniki.
Na rynku dostępne są różnego rodzaju ładowarki — indukcyjne, bezprzewodowe, samochodowe, uniwersalne sieciowe. Dodatkowe akcesorium na pewno się przyda. Szczególnie że w dzisiejszych czasach każdy zabiera ze sobą telefon dosłownie wszędzie. Szukając najlepszego rozwiązania, należy postawić na sprawdzony produkt, który nie tylko pozwoli na prawidłowe działanie smartfona, ale także nie uszkodzi go.
Każda osoba, która szuka najlepszego rozwiązania, może skontaktować się z Działem Obsługi Klienta mPTech, w którym specjaliści pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie.
W jaki sposób dbać o gniazda znajdujące się w smartfonie?
Nie da się ukryć, że gniazda w smartfonach są niezwykle podatne na uszkodzenia. Wprawdzie w najnowszych typach telefonów próżno szukać miejsca na słuchawki, jednak port USB znajduje się w każdym modelu.
Wkładając i wyciągając kabel USB trzeba pamiętać, aby robić to z wyczuciem. Nie należy szarpać i nie wyciągać go "na siłę". Absolutnie zabronione jest także podnoszenie telefonu za kabel, ponieważ można uszkodzić ten ważny port.
Decydując się na HAMMERY dobrze jest mieć na uwadze, że niektóre modele tych telefonów wyposażone są w specjalną zaślepkę, która zapewnia im wodoszczelność. Jeśli dojdzie do jej oderwania, należy od razu zgłosić się do serwisu.
Dlaczego regularne serwisowanie smartfona jest tak ważne?
Ze smartfonem jest podobnie jak z samochodem — jeśli dojdzie do uszkodzenia, warto skontaktować się z autoryzowanym serwisem. Naprawa w innym miejscu jak nieautoryzowany serwis (jak i samodzielna próba pozbycia się problemu), może skutkować utratą ochrony gwarancyjnej i przynieść więcej szkody, niż pożytku. Decydując się na usługi specjalistów, można mieć pewność, że zaproponują najlepsze rozwiązanie problemu.
Jak wyczyścić smartfon?

Regularne czyszczenie smartfona sprawi, że nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale także sprawniej działał. Zanim jednak użytkownik zabierze się za oczyszczanie telefonu, musi przygotować sobie odpowiednie akcesoria. Najczęściej wybieranymi są:
- ściereczki antystatyczne, które doskonale sprawdzą się podczas czyszczenia obudowy oraz ekranu smartfona;
- sprężone powietrze — to akcesorium można wykorzystać do usuwania brudu i kurzu z gniazd oraz wnętrza telefonu. W tym wypadku należy jednak pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją otrzymaną od producenta telefonu i co więcej — stosować się do niej. Tylko wtedy można mieć pewność, że smartfon nie ulegnie uszkodzeniu.
Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy czyszczenie telefonu komórkowego jest konieczne, muszą wiedzieć, że jak każde inne urządzenie także smartfon wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jednym ze sposobów jest wspomniane w pierwszej części poradnika etui. Jeśli jednak wybierzesz telefony pancerne z naszej oferty, możesz mieć pewność, że dodatkowe zabezpieczenie nie będzie potrzebne.
Podsumowanie
Powyżej przedstawiona została kolejna garść cennych porad dotyczących dbania o telefon komórkowy. Stosując się do przekazanych informacji (zarówno z pierwszej, jak i drugiej części poradnika), użytkownik może mieć pewność, że jego telefon przez wiele lat będzie działał bez zarzutu.